Usuwanie odcisków

Czym są odciski?

Odciski są to bolesne punkty, które powstają w wyniku długotrwałego, nadmiernego ucisku. Z wierzchu jest to niewielka zmiana, natomiast głęboka stąd ból podczas chodzenia. Uczucie towarzyszące odciskom często określane jest jako ukłucie szpilki podczas nacisku. Im dłużej będziemy chodzili z taką bolesną zmianą tym robimy sobie większy problem dla całego organizmu, ponieważ podświadomie stawiając nogę na przykład bokiem by nie czuć „szpilki” dociążamy inne punkty stopy, a następnie odczują to kolana, biodra i kręgosłup.

Co jest przyczyną?

  • zaburzenia biomechaniki stóp
  • zmiany zwyrodnieniowe
  • nadwaga
  • nieodpowiednio dobrane obuwie

Jak wygląda zabieg?

Zabieg w naszym gabinecie podologicznym polega na dokładnym opracowaniu zrogowaciałych partii skóry za pomocą wysterylizowanych i jednorazowych narzędzi, oraz zaopatrzeniu w specjalistyczny opatrunek i odciążenie. Jeżeli jest taka konieczność zalecamy wizytę u fizjoterapeuty. Regularne wizyty oraz odciążenie zmian powoduje, że wydłużamy czas komfortu, a nawet możemy pozbyć się trwale problemu. 

Czego nie powinniśmy robić?

Nie należy stosować preparatów aptecznych, ponieważ zawierają one w swoim składzie kwasy, co w połączeniu z naciskiem i tarciem podczas chodzenia powoduje pojawienie się stanów zapalnych. Skorzystaj z pomocy podologa, który za sprawą specjalistycznych narzędzi może Twoje odciski usunąć nawet już podczas jednej wizyty!

Umów się na wizytę w naszym gabinecie podologicznym w Łodzi przy ulicy Strażackiej 11.

Zdjęcia przed i po z terapii

Umów się na wizyę

Kontakt

Znajdź mnie

u. Strażacka 11, 93-318 Łódź
Telefon: 511 551 753

Godziny otwarcia

Poniedziałek 9:00 - 19:00
Wtorek 9:00 – 19:00
Środa 9:00 – 19:00
Czwartek 9:00 – 19:00
Piątek 8:30 – 16:30