Rekonstrukcja paznokcia

Rekonstrukcja to zabieg polegający na odbudowaniu płytki paznokciowej nadając jej naturalny kształt. Zabieg taki stosuje się po uszkodzeniu mechanicznym paznokcia bądź w przypadku braku jego prawidłowego wzrostu spowodowanego na przykład po chirurgicznym usunięciu. 

Dlaczego jest tak ważna?

Dzięki rekonstrukcji nie tylko poprawiamy komfort życia za sprawą estetycznego wyglądu, ale zapobiegamy też deformacjom w obrębie aparatu paznokciowego co jest bardzo istotne. Po utracie paznokcia nawet jeżeli samoistnie odrasta może dojść do przerostu opuszka lub guzowatości paliczka. Niesie to za sobą ogromne zmiany, a pomoc przynosi jedynie chirurgia palca.

Jaki produkt jest stosowany?

Do rekonstrukcji wykorzystujemy specjalistyczne masy podologiczne, które zawierają zdecydowaną przewagę nad kosmetycznymi, zawierają substancje bakterio- i grzybobójcze.

Paznokieć początkowo zostaje odpowiednio oczyszczony i przygotowany do zabiegu. W przypadku zmian chorobowych, należy najpierw poprowadzić terapię.

Rekonstrukcję w Łodzi wykonujemy metodą UNGUISAN® Classic. Jest to produkt atestowany, tylko takie stosujemy w gabinecie.

Zdjęcia przed i po z terapii

Umów się na wizyę

Kontakt

Znajdź mnie

u. Strażacka 11, 93-318 Łódź
Telefon: 511 551 753

Godziny otwarcia

Poniedziałek 9:00 - 19:00
Wtorek 9:00 – 19:00
Środa 9:00 – 19:00
Czwartek 9:00 – 19:00
Piątek 8:30 – 16:30