Czym jest podstawowy zabieg podologiczny?

Słyszysz nazwę podstawowy zabieg podologiczny i zastanawiasz się co to właściwie jest? To alternatywa do zabiegu pedicure w salonie kosmetycznym z taką różnicą, że rola kosmetyczki, a podologa jest zupełnie inna.

Podolog nie będzie nastawiony na wykonanie usługi zapewniającej jedynie estetyczny wygląd Twoich stóp, a przede wszystkim zdrowotny.

Czym różni się pedicure podologiczny od kosmetycznego?

Punkt pierwszy wizyty – kosmetyczka poprosi o włożenie stóp do miski z wodą, zanim zabierze się za opracowanie stóp, natomiast dla nas, podologów to jest najważniejsza część wizyty, podczas której przeprowadzamy szeroki wywiad na temat stanu zdrowia.

Dlaczego podolog nie moczy stóp? Rozmoczenie naskórka prowadzi do zatarcia granicy między skórą zdrową a tą, którą należy usunąć, przez co bardzo łatwo można podrażnić skórę.

W gabinecie zrogowacenia są usuwane skalpelem, a nie frezarką. Podczas pracy na skórze najważniejsze jest nieprzegrzewanie jej, gdyż prowadzi to natychmiastowo do wytworzenia mechanizmów obronnych, czyli nadprodukcji komórek i przyśpieszonego rogowacenia skóry. Frezarką podolog posługuje się tylko w celu wygładzenia końcowego skóry.

Podolog również nie maluje paznokci hybrydą, o tym będzie oddzielny tekst na blogu.

W naszym gabinecie w Łodzi podolog po zabiegu przekaże zalecenia, do których powinieneś się stosować dla własnego komfortu oraz zdrowia.

Kiedy powinieneś umówić się na wizytę u podologa?

Jeżeli czujesz dyskomfort w obrębie swoich stóp to znak, że konsultacja podologiczna jest właśnie dla Ciebie. Pomożemy Ci z problemami takimi jak:

  • Zmiany w obrębie paznokci, przebarwienia, łamliwość, odwarstwienie się płytki od łożyska tzw. onycholiza. Krwiaki na paznokciach oraz ich utrata w wyniku urazu.
  • Wrastanie paznokci również kiedy pojawia się stan zapalny.
  • Nadmierne rogowacenie skóry, modzele, pękające i szorstkie pięty.
  • Odciski oraz brodawki wirusowe, które są często mylone, przez co domowymi sposobami robimy sobie więcej krzywdy.
  • Każda zmiana, która Cię niepokoi warta jest kontroli.

Pamiętajmy, że nie nie ma się ani czego wstydzić, ani nie można się skazywać na cierpienie. Ile razy w gabinecie słyszę „walczę już z tym od 3 lat i ciągle muszę wycinać/dłubać”. W momencie kiedy jest już sytuacja fatalna, bądź jesteście już bardzo zmęczeni walką pojawiacie się w gabinecie, czasem zmuszeni przez kogoś bliskiego. I po jednej czy dwóch wizytach słyszę „i po co było się męczyć tyle czasu?!”.

Dla podologa nie ma sytuacji, w której spojrzy na kogoś i pomyśli „jaki wstyd, jak można tak żyć?!”, dla nas najważniejsze jest, by pomóc jak najszybciej, a im większe wyzwanie, tym bardziej to lubimy.

Im dłużej zwlekamy z umówieniem się do gabinetu podologicznego, tym dłużej będzie trwała nasza terapia.

Czy muszę się przygotować na wizytę?

Oczywiście, że nie! Nic nie trzeba wcześniej robić.

Zastanawiasz się gdzie jest doświadczony podolog w Łodzi? Nasz zespół profesjonalnie zajmie się Tobą i Twoim problemem w obrębie stóp. Oferujemy zabiegi na najwyższym poziomie. 

BARDZO WAŻNA SPRAWA! – Do każdego zabiegu podologicznego stosuje się wyłącznie narzędzia sterylne i jednorazowe. Dzięki temu eliminuje się ryzyko zakażeń bakteryjnych, grzybiczych oraz wirusowych. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny.

+48511551753